Ile jest części Harry’ego Pottera: Przewodnik po liczbie książek i filmów

Większość z nas kojarzy Harry’ego Pottera z magicznym światem czarodziejów w Hogwarcie, nieprawdaż? Nie ulega wątpliwości, że zarówno książki, jak i filmy o przygodach młodego czarodzieja zdobyły olbrzymią popularność na całym świecie. Zastanawiasz się, ile jest części Harry’ego Pottera? Doskonale trafiłeś! W tym artykule przeprowadzimy Cię przez liczbę książek i filmów związanych z tą fenomenalną serią, abyś mógł się z nimi zapoznać i cieszyć magią Hogwartu. Gotowi na podróż do magicznego świata?

Rozwiązujemy zagadkę – ile jest części Harry’ego Pottera!

Na samym początku, ujawnijmy tajemnicę dotyczącą liczby części Harry’ego Pottera – zarówno jeśli chodzi o książki, jak i filmy. Otóż, serię o Harrym Potterze składa się z siedmiu części w formie książek, natomiast jeśli mowa o adaptacjach filmowych, to mamy do czynienia z ośmioma filmami. Możesz pytać, czemu jest więcej filmów niż książek? Przyczyna jest dość prosta – ostatnią książkę podzielono na dwie części, tworząc dwie oddzielne produkcje filmowe. Ale to dopiero początek! Czy chcesz dowiedzieć się więcej? Oczywiście, że tak! Zatem idziemy dalej!

Przewodnik po książkach o Harrym Potterze

Teraz, kiedy już wiemy, ile jest części Harry’ego Pottera w postaci książek, warto przyjrzeć się tym niezwykłym pozycjom bliżej. Autorką serii jest J.K. Rowling. Oto lista kolejnych części wraz z ich polskimi tytułami:

1. Harry Potter i Kamień Filozoficzny
2. Harry Potter i Komnata Tajemnic
3. Harry Potter i Więzień Azkabanu
4. Harry Potter i Czara Ognia
5. Harry Potter i Zakon Feniksa
6. Harry Potter i Książę Półkrwi
7. Harry Potter i Insygnia Śmierci

Nie trzeba dodawać, że każda część przenosi nas w jeszcze bardziej ekscytujące i pełne magii przygody, odkrywając wspaniałe tajemnice świata czarodziejów.

Zaklęcie rozwiązane – ile jest części Harry’ego Pottera na dużym ekranie

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, mamy do czynienia z ośmioma filmami z tego magicznego świata. Oto ich spis:

1. Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001)
2. Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002)
3. Harry Potter i Więzień Azkabanu (2004)
4. Harry Potter i Czara Ognia (2005)
5. Harry Potter i Zakon Feniksa (2007)
6. Harry Potter i Książę Półkrwi (2009)
7. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1 (2010)
8. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2 (2011)

Co dalej z Harrym Potterem? Czy magia trwa?

Chociaż już wiemy, ile jest części Harry’ego Pottera zarówno w książkach, jak i filmach, warto wspomnieć, że magiczna przygoda nie skończyła się na Insygniach Śmierci. Tak, to prawda, słuchałem! J.K. Rowling powróciła do świata czarodziejów z prequelem serii zwanym Fantastyczne Zwierzęta i Jak je Znaleźć. To już nie jest wyłącznie historia o Harrym Potterze, ale kontynuacja świata czarodziejów, która z pewnością przypadnie do gustu fanom zarówno starej jak i nowej generacji.

Na chwilę obecną mamy dwie części serii filmowej Fantastyczne Zwierzęta (Fantastyczne Zwierzęta i Jak je Znaleźć z 2016 oraz Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda z 2018), a planowane są jeszcze kolejne trzy! Po za tym Rowling napisała opowiadanie popularnego na Zachodniej Europie konkursu kuchennego w Rankingu Czarownic i Czarodziejów, znane jako “Czarodziejskie mistrzostwa kulinarne.”

Podsumowanie

Teraz, kiedy już wiesz, ile jest części Harry’ego Pottera oraz jak się rozwija magia w świecie wymyślonym przez J.K. Rowling, możesz spokojnie zanurzyć się w ten niezwykły świat! Pora wyruszyć w emocjonującą podróż po Hogwarts, Hogmeade i Diagon Alley, przeżyć przygody i poznać tajemnice ukryte w kameralnych opowieściach naszych ulubionych bohaterów.

Magia liczby: części książkowe i filmowe Harry’ego Pottera

W świecie magii stworzonym przez J.K. Rowling magię doświadczamy również przez liczby: siedem głównych części książkowych oraz osiem adaptacji filmowych sagi o przygodach młodego czarodzieja. Co więcej, seria została wzbogacona przez trzy dodatkowe książki wprowadzające do niezwykłego uniwersum magicznego. Wiedza o liczbie części Harry’ego Pottera pozwoli na pełne zanurzenie się w zaklęty maraton zarówno czytelniczy, jak i filmowy.

Polecane atrakcje dla Ciebie:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jak efektywnie mówić światu to, co chcesz przekazać: Poradnik komunikacji

Jak efektywnie mówić światu to, co chcesz przekazać: Poradnik komunikacji

Często mówienie światu o naszych przemyśleniach, przekonaniach i doświadczeniach

Next
Spektakularna Opowieść: Jak Wojtek Został Strażakiem i Poradził Sobie z Wyzwaniami

Spektakularna Opowieść: Jak Wojtek Został Strażakiem i Poradził Sobie z Wyzwaniami

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zaczyna się droga do zostania strażakiem

You May Also Like