Ile pytań czeka na Ciebie na egzaminie na kategorię B i jak to się ma do kategorii A?

Egzamin na prawo jazdy to jeden z tych momentów w życiu, który potrafi sprawić, że czujemy się dumni, ale też jednocześnie zestresowani. Przecież zależy nam na uzyskaniu tego niezwykle ważnego dokumentu, który oznacza nie tylko większą swobodę, ale także nowe obowiązki. Większość osób zastanawia się, ile pytań będzie musiała zmierzyć się podczas egzaminu na kategorię B, czyli samochód osobowy. To samo pytanie nurtuje także przyszłych kierowców kat. A – motocyklistów. Gotów na łatwą dawkę wiedzy? Oto ona!

Zmiana liczby pytań na egzaminach na kat. B i A

Wiesz, ile jest pytan na kat b i kat a? Otóż już od jakiegoś czasu liczba pytań na egzaminie teoretycznym do prawa jazdy uległa zmianie. Spowodowane to było przede wszystkim dążeniem do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, a także chęcią ujednolicenia polskiego systemu z europejskimi standardami. Pewnie już zaciekawiła Cię ta informacja, a być może byłeś jedną z tych osób, która zauważyła, że liczba pytań wzrosła. Ale spokojnie, powiem Ci wszystko co musisz wiedzieć!

Kategoria B – samochód osobowy

Więc zacznijmy od konkretów: ile pytan na kat b egzamin teoretyczny? Teraz musisz zmierzyć się z 32 pytaniami, które są losowane z ogromnej bazy przekraczającej 1400 różnych zagadnień. W związku z tym, przygotowanie do egzaminu często wymaga więcej czasu i lepszego zrozumienia zasad ruchu drogowego oraz budowy i obsługi tego typu pojazdów.

Kategoria A – motocykl

Jeśli zaś marzysz o otoczonym przez wiatr przygodzie i jesteś ciekawy ile jest pytan na kat a, to muszę Cię poinformować, że egzamin dla motocyklistów również nieco się skomplikował. Podobnie jak w przypadku kat. B, na egzaminie teoretycznym czeka na Ciebie 32 pytania, które wymagają precyzyjnych odpowiedzi.

Zakres tematyczny na egzaminach i odpowiedzi

Na egzaminach z kategori B i A Nie tylko liczba pytań wzrosła, ale także zakres tematyczny. W teście musisz wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zasad ruchu drogowego i wiedzy o ekologii. Tu również możesz zadać sobie pytanie: ile jest pytan na kat b z tych dziedzin? Otóż, 7 z 32 pytań będzie dotyczyć pierwszej pomocy, 15 – przepisów ruchu drogowego, 5 – budowy i obsługi pojazdu oraz 5 – zasad ekologicznej jazdy.

Ile poprawnych odpowiedzi wystarczy na zdanie?

Aby zdać egzamin teoretyczny na kat. B, musisz udzielić poprawnych odpowiedzi na co najmniej 25 z 32 pytań. Liczby te są takie same dla kierowców pragnących zdobyć kat. A.

Przygotowanie do egzaminu – ważne wskazówki

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, przygotowując się do egzaminu na prawo jazdy. Przede wszystkim ucz się systematycznie, korzystając z dobrych materiałów, opanowując zagadnienia i sumując wiedzę.

Nie oszukujmy się, sama nauka ile jest pytan na kat b czy kat. A może nie wystarczyć, dlatego warto równocześnie uczestniczyć w kursie praktycznym. Kierowca potrafiący jeździć, ale nie wiedzący jak udzielić pierwszej pomocy czy zastosować podrozrobę zdrowszą dla środowiska – też nie jest doskonałym zdjązdnikiem, nawet po zaliczeniu egzaminu.

No i uwaga, jeśli odblasków brak będzie na akcesoryjach czy odzieży na zajęciach – poprzedni akapit niech również się profilaktycznie nabisuje! Wilk syty i owca cała.

Skrót najistotniejszych informacji

Egzaminy teoretyczne na prawo jazdy kategorii B oraz A, w ostatnim czasie doświadczyły istotnej zmiany polegającej na zwiększeniu liczby pytań. Aktualnie zarówno na kat b, jak i na kat a kandydaci muszą odpowiedzieć na 32 pytania losowane z bazy ponad 1400 zagadnień. Poruszane dziedziny to: pierwsza pomoc, przepisy ruchu drogowego, budowa i obsługa pojazdu oraz ekologiczna jazda. Aby zaliczyć egzamin, należy udzielić poprawnych odpowiedzi na co najmniej 25 z 32 pytań, niezależnie od kategorii. Dbaj o systematyczne przygotowanie, praktykę oraz naukę aspektów teoretycznych i zwracaj uwagę na wyposażenie odblaskowe.

Polecane atrakcje dla Ciebie:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Ataki paniki: Jak skutecznie leczyć i radzić sobie z tym zaburzeniem

Ataki paniki: Jak skutecznie leczyć i radzić sobie z tym zaburzeniem

Zmagasz się z napadami paniki?

Next
Dieta po usunięciu woreczka żółciowego: klucz do zdrowego stylu życia po operacji

Dieta po usunięciu woreczka żółciowego: klucz do zdrowego stylu życia po operacji

Usunięcie woreczka żółciowego to zabieg, który może znacznie poprawić komfort